Kabiny akustyczne

Kabiny akustyczne

Kabina akustyczna jest doskonałym rozwiązaniem dla operatorów obsługujących maszyny zautomatyzowane, bądź nie wymagające częstych interwencji operatora. Kabiny akustyczne bardzo często sytuuje się w halach fabrycznych w bliskim sąsiedztwie maszyn i urządzeń emitujących hałas o podwyższonych poziomach. Z kabin tych można zarówno sterować, jak i doglądać procesy produkcyjne, nie narażając pracowników na ponadnormatywny poziom hałasu.

Przedsiębiorstwo Akustyczne „HAAL” projektuje i wykonuje kabiny akustyczne operatorskie i socjalne. Przez ponad 25 lat działalności wykonaliśmy setki realizacji wyciszeniowych w zakładach na terenie całej Polski, w tym również wiele kabin akustycznych. Nasza oferta kierowana jest do przedsiębiorstw ze wszystkich branż przemysłowych, także tych, które wymagają szczególnych rozwiązań specjalistycznych, jak branża spożywcza czy medyczna.

Zalety naszych kabin akustycznych

Ponieważ podchodzimy do każdego zlecenia indywidualnie przez cały okres naszych prac, jesteśmy w stanie zagwarantować, że każda wykonana przez nas kabina akustyczna będzie spełniać wszelkie wymogi technologiczne, architektoniczne i ergonomiczne stawiane przez inwestora.

Dzięki posiadaniu przez naszą firmę własnej linii produkcyjnej paneli akustycznych, jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie parametry dźwiękochłonno – izolacyjne materiałów stosowanych do budowy kabin akustycznych.

Ze względu na stałe przebywanie ludzi wewnątrz kabin stosujemy wykładziny dźwiękochłonne ścian i stropu posiadające atesty higieniczne, dopuszczajace ich stosowanie w pomieszczeniach tego typu.

Okna montowane w ścianach kabin posiadają budowę wielowarstwową złożoną z tzw. szyb bezpiecznych, o dobieranych grubościach szkła i tak usytuowanych względem siebie, aby zapobiec odbiciom lustrzanym światła pochodzącego z wnętrza kabin.

Produkowane przez nas kabiny akustyczne mogą służyć zarówno jako pomieszenia operatorskie, jak i kabiny socjalne, umożliwiające pracownikom odpoczynek w cichym i przyjaznym otoczeniu.

Budujemy również kabiny akustyczne o podwyższonych parametrach dźwiękochłonno - izolacyjnych do zastosowań specjalistycznych, np. pomieszczeń pomiarowych, konferencyjnych, technologicznych.

Aby uniemożliwić przedostawanie się dźwięku z terenu hali, wyposażamy nasze kabiny w dodatkowe przedsionki akustyczne.

Nasze konstrukcje są wyposażone w oświetlenie, przyłącza prądu, interkomy oraz klimatyzację zapewniającą pracownikom oraz operatorom optymalne warunki pracy i odpoczynku.

Istnieje również możliwość skonstruowania kabin wielopoziomowych, umożliwiających stworzenie dodatkowej przestrzeni w budynkach o ograniczonym metrażu.

Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą: